Електрокорунд нормальний отримують з бокситів методом відновної плавки в електропечах. Даний матеріал, порівняно з іншими електрокорундовими, найчастіше застосовують в промисловості. Густина матеріалу - 3.85-3.95 г/см3, мікротвердість - 18.9-19.6 ГПа. Цей абразивний матеріал отримують в електродугових печах шляхом відновного плавлення шихти, що складається з бокситів, вуглецевого матеріалу та чавунної стружки.

Електрокорунд нормальний (12А, 13А, 14А, 15А, 16А), фотографія абразивного матеріалу

Електрокорунд нормальний широко використовується для виготовлення абразивних інструментів, шліфувальної шкурки з різними типами зв'язки, абразивних паст. Також електрокорунд нормальний використовується у вільному вигляді для струминного оброблення. Найбільш ефективний електрокорунд нормальний при обробленні вуглецевих сталей, шліфуванні, різанні та обдиранні.

Даний абразивний матеріал показав відмінні результати при обробленні скла, шкіри, дерева, при використанні в порошковій металургії, як наповнювач в керамічній промисловості. Колір матеріалу – від сіро-коричневого до темно-коричневого, від рожевого до темно-червоного. У маркуванні позначається як 12А, 13А, 14А, 15А, 16А.